Home Lajme Nis tarifa në Rrugën e Kombit, qytetarët reagojnë: Është e shtrenjtë!

Nis tarifa në Rrugën e Kombit, qytetarët reagojnë: Është e shtrenjtë!

Ka nisur prej orës 12:00 testimi i funksionimi i 4 sporteleve të tarifimit të automjeteve në rrugën e kombit.

Testimi po kryehet vetëm mbi automjetet e punonjësve të kompanisë.

Burime nga Fax News bëjnë me dije se brenda javës nis zyrtarisht lëvizja e automjeteve të qytetarëve përmes sporteleve.

Gjithashtu mësohet se janë drejt përfundimit procedurat për vendosjen e tarifës prej 5 eurosh.

Fax News bën me dije se ka patur disa reagime ndaj pagesës së tarifës nga qytetarët gjatë orëve të paradites, jo sepse nuk duan të paguajnë por siç mësohet sepse sipas tyre tarifa është e lartë

Punonjësit janë vendosur tashmë në katër sportele, pritet të vendosen edhe në dy sportele të tjera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Foto HISTORIKE-Artizanet e Bicajt

Nji foto e rrallë: Artizanet e Lumës (2 dhjetor 1963) Respekt per ato pak zonja...

Një ditë në Valbonë, mes bukurive dhe problemeve të zonës- VIDEO

Lugina e Valbonës shtrihet në qendër të Alpeve Shqiptare, në Rrethin e Tropojës. Lugina e Valbonës ka...

Eksploro Kukësin/ Një ditë në malin e Gjallicës-VIDEO

Me rastin e festës së Gjallëjçes, një grup të rinjsh kanë vendosur që ti ngjiten malit me të njëjtin...

Ranger-at e Kukësit, aksion në ndihmë të turistëve-FOTO

Dita Botërore e Ranger-ave festohet në mbarë botën në 31 korrik.  Administrata Rajonale e Zonave...

Qeni i Sharrit ose Deltari Ilir-VIDEO

Është përmendur nga historianët, natyralistët dhe poetët, e i vishej një origjinë e mbinatyrshme dhe fuqi e pashtershme. Një qen, i cili ishte gjithmonë i...