Home Featured Kryesore Kur nga Kukësi fluturohej me avion për në Tiranë apo Shkodër. Ja...

Kur nga Kukësi fluturohej me avion për në Tiranë apo Shkodër. Ja sa kushtonte bileta

Nga fleta e Kalendarit Enciklopedik, viti 1941. Linjat ajrore, udhëtimet; të mos harrojmë: Viti 1941. Asokohe, Aeroporti në Kukës quhej “Fusha e ballonave” dhe i ndërtuar shumë vjet ma para…

***

Në v. 1939 udhetoi me avion piktori Ibrahim Kodra për në Kukës dhe kthimin e bani po me avion. Ka qëndru 2 jave në Kukës, Nangë, Bicaj.

Sipas tij, në intervistën dhënë Vath Koreshit ne v. 1993 “Me ka marrë malli edhe për Kukësin… më ka çuar atje për ushtrime traineri Anxhelo Antiko, merresha me hedhjen e diskut në atë kohë dhe isha kampion”

Çmimet e biletave

Kukës-Tiranë 25 franga ari

Kukës-Shkodër-Tiranë 31 franga ari

Shkodër-Kukës 20 franga ari

Shkodër-Kukës-Tiranë 25 franga ari

Tiranë-Kukës 25 franga ari

Tiranë-Kukës-Shkodër 31 franga ari

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Tërmet në Kukës, epiqendra në Arrën

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës. Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 4.5...

Banorët e tokave të përmbytura nga liqeni i Fierzës, ultimatum qeverisë-VIDEO

Banorët e Kukësit kanë protestuar mëngjesin e djeshëm për tokat e përmbytura nga liqeni i Fierzës.

Në tunelet e Kukësit të nëntokës -FOTO

Nga Ermal Hallaçi Regjimi komunist ka lënë pas gjurmët e tij diçka të cilën e dëshmojnë edhe fotot e mëposhtme...

Këshilla gjuhësore/ Si ti shkruajmë emrat e vendeve në Kukës

Nga Izet Duraku Për të gjithë miqtë e mi të letrave nga Kukësi : gazetarë,...

Bora zbardh Kukësin, si paraqitet gjendja e rrugëve-FOTO

Gjendja e rrugëve nacionale në Qarkun Kukës është paraqitur e qetë. Të gjitha rrugët janë të kalueshme normalisht.