Home Lajme 108 vende turistike në Kukës. Ja ku janë

108 vende turistike në Kukës. Ja ku janë

I gjithë qarku i Kukësit ka mjaftueshëm vende për të qenë i vizitueshëm në çdo kohë.

Kështu në raportin e bërë nga Ministria e Turizmit në zonën tonë ndodhen 108 vende të ndryshme turistike, shumica e të cilave mund të vizitohen.

Të gjitha këto vende e zona turistike janë edhe kategori monumentesh kulture. Disa prej tyre janë shtëpi ku janë bërë kuvende apo takime historike.

Më poshtë po ju radhitim vendet turistike të zonës tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Bes Kallaku dhe komedia e tij ‘Falco’ mbërrin në Kukës

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku ka vendosur që të sjellë në pallatin e kulturës në Kukës ditën...

Kukësi në The Guardian/ Si u ndërtua qyteti nëntokësor në Shqipërinë staliniste

Nga Shaun Walker dhe Fatjona Mejdini Fotot nga Antonio Çakshiri Për thuajse...

Biologu Besnik Hallaçi zbulon një tjetër bimë të rrallë në Kukës-FOTO

Kohët e fundit raportohet se në Shqipëri është identifikuar një nënlloj i ri endemikë për florën! Epimeda e Alpeve...

Tërmet në Kukës, epiqendra në Arrën

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës. Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 4.5...

Banorët e tokave të përmbytura nga liqeni i Fierzës, ultimatum qeverisë-VIDEO

Banorët e Kukësit kanë protestuar mëngjesin e djeshëm për tokat e përmbytura nga liqeni i Fierzës.