Home Lajme Nisin rikonstruksionet e rrugëve rurale në Kalis e Kollovoz /Foto

Nisin rikonstruksionet e rrugëve rurale në Kalis e Kollovoz /Foto

Bashkia Kukes nisi punen per riparimin e mirembajtjen e rrugeve rurale ne te gjithe territorin e saj.

Kjo nderhyrje nisi ne te njejten kohe ne Njesite Administrative Shishtavec e Kalis, per te vijuar ne te gjitha njesite e tjera administrative te Bashkise Kukes.

Prej disa ditesh eshte punuar ne rrugen Bushtrice-Kalis dhe Ura e Shtrezes-Kollovoz.

Sipas nje programi te detajuar pune nderhyrje do te kete ne kanalet anesore te rrugeve, tunbina e mbushje me cakull ne ato pjese qe eshte e nevojshme.

Puna do te vijoje gjate gjithe sezonit te veres per shkak te kushteve favorizuese te motit dhe pergatitjen e rrugeve per periudhen e reshjeve ne vjeshte e dimer.

Me kete rast, Bashkia Kukes falenderon banoret e Kalisit dhe Kollovozit per angazhimin vullnetar gjate ketij procesi, duke ftuar edhe banoret e fshatrave te tjere ku do te realizohen nderhyrje per angazhime te tilla qytetare dhe bashkepunime te frytshme.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Tërmet në Kukës, epiqendra në Arrën

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës. Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 4.5...

Banorët e tokave të përmbytura nga liqeni i Fierzës, ultimatum qeverisë-VIDEO

Banorët e Kukësit kanë protestuar mëngjesin e djeshëm për tokat e përmbytura nga liqeni i Fierzës.

Në tunelet e Kukësit të nëntokës -FOTO

Nga Ermal Hallaçi Regjimi komunist ka lënë pas gjurmët e tij diçka të cilën e dëshmojnë edhe fotot e mëposhtme...

Këshilla gjuhësore/ Si ti shkruajmë emrat e vendeve në Kukës

Nga Izet Duraku Për të gjithë miqtë e mi të letrave nga Kukësi : gazetarë,...

Bora zbardh Kukësin, si paraqitet gjendja e rrugëve-FOTO

Gjendja e rrugëve nacionale në Qarkun Kukës është paraqitur e qetë. Të gjitha rrugët janë të kalueshme normalisht.