Home Featured Kryesore Rritet me 1 mijë lekë bileta Kukës-Tiranë

Rritet me 1 mijë lekë bileta Kukës-Tiranë

Autobusët dhe mjetet e tjera që lëvizin nga Kukësi në Tiranë dhe anasjelltas kanë vendosur që të rrisin çmimin e biletës.

Vendimi duket se është marrë 1 muaj para se të hyjë në fuqi taksa e rrugës.

Por rritja e çmimit të biletës, sidomos të autobusëve nga 400 në 500 lekë nuk është pritur mirë nga udhëtarët.

Shumica e qytetarëve lëvizin me autobusë në drejtim të Tiranës, apo zonave të tjera dhe rritja e çmimit pritet të rëndojë më shumë në ekonominë e varfër të kësaj zone.

Kundër rritjes së çmimit të biletës kanë dalë sidomos pensionistët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Foto HISTORIKE-Artizanet e Bicajt

Nji foto e rrallë: Artizanet e Lumës (2 dhjetor 1963) Respekt per ato pak zonja...

Një ditë në Valbonë, mes bukurive dhe problemeve të zonës- VIDEO

Lugina e Valbonës shtrihet në qendër të Alpeve Shqiptare, në Rrethin e Tropojës. Lugina e Valbonës ka...

Eksploro Kukësin/ Një ditë në malin e Gjallicës-VIDEO

Me rastin e festës së Gjallëjçes, një grup të rinjsh kanë vendosur që ti ngjiten malit me të njëjtin...

Ranger-at e Kukësit, aksion në ndihmë të turistëve-FOTO

Dita Botërore e Ranger-ave festohet në mbarë botën në 31 korrik.  Administrata Rajonale e Zonave...

Qeni i Sharrit ose Deltari Ilir-VIDEO

Është përmendur nga historianët, natyralistët dhe poetët, e i vishej një origjinë e mbinatyrshme dhe fuqi e pashtershme. Një qen, i cili ishte gjithmonë i...