Home Featured Kryesore Alpinistët e Kosovës i ngjiten Gjallicës/ Foto

Alpinistët e Kosovës i ngjiten Gjallicës/ Foto

Anëtarët e dy Shoqatave të Bashkuara Alpinistike ‘Prishtina’ dhe ‘Gjilani’ kanë eksploruar gjatë ditës së djeshme bukuritë e zonës së Kukësit.

Të shoqëruar edhe nga alpinisti i apasionuar dhe guida, Ermal Hallaçi, miqtë nga Kosova i janë ngjitur Gjallicës, dukur ‘pushtuar’ majën e malit të lartë.

Me një grup Alpinistash nga Gjilani dhe Prishtina kanë ngjitur majën e malit të #Gjallicës #2489 m.

Faleminderit që vizitojnë bukuritë natyrore që ka #KukësiTuristik. #Shba #Gjilani dhe #Shba #Prishtina’, shkruan faqja në Facebook, Kukësi Turistik.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

VIDEO-Njihuni me Kukësin e nëndheshëm, qytetin e nëntokës

Pamje ekskluzive dhe historia për atë që sot quhet Kukësi i nëndheshëm. Gazetari Bujar Muçmata dhe operatori Fatjon Rexha...

VIDEO-2 ditë drejt majës së Jezercës

Alpinistë e turistë eksplorojnë bukuritë e Valbonës. Udhëtimi përfundon me ngjitjen e majës së Jezercës...

Foto HISTORIKE-Artizanet e Bicajt

Nji foto e rrallë: Artizanet e Lumës (2 dhjetor 1963) Respekt per ato pak zonja...

Një ditë në Valbonë, mes bukurive dhe problemeve të zonës- VIDEO

Lugina e Valbonës shtrihet në qendër të Alpeve Shqiptare, në Rrethin e Tropojës. Lugina e Valbonës ka...

Eksploro Kukësin/ Një ditë në malin e Gjallicës-VIDEO

Me rastin e festës së Gjallëjçes, një grup të rinjsh kanë vendosur që ti ngjiten malit me të njëjtin...