Home Lajme Bashkia e Kukësit harron të bëjë punën e saj /Foto

Bashkia e Kukësit harron të bëjë punën e saj /Foto

Situata në Lagjen numër 3 në qytetin e Kukësit.

Ja si nuk pastrohen koshat e plehrave pranë kopshtit të lagjes 3.

Padiskutim fajtorë janë edhe vetë banorët e kësaj lagje, që mirëmbajnë ambientin.

Por përgjegjësia kryesore i bie Bashkisë së Kukësit që e ka për detyrë pastrimin e qytetit. Kjo sepse çdo ditë duhet pastrohen koshat e plehrave dhe mbeturinat e tjera e jo vetëm 1 herë në javë.

Bashkia e Kukësit duhet të reagojë menjëherë në lidhje me këtë gjendje të rëndë.

Apo kanë nisur pushimet e gjata?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Bes Kallaku dhe komedia e tij ‘Falco’ mbërrin në Kukës

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku ka vendosur që të sjellë në pallatin e kulturës në Kukës ditën...

Kukësi në The Guardian/ Si u ndërtua qyteti nëntokësor në Shqipërinë staliniste

Nga Shaun Walker dhe Fatjona Mejdini Fotot nga Antonio Çakshiri Për thuajse...

Biologu Besnik Hallaçi zbulon një tjetër bimë të rrallë në Kukës-FOTO

Kohët e fundit raportohet se në Shqipëri është identifikuar një nënlloj i ri endemikë për florën! Epimeda e Alpeve...

Tërmet në Kukës, epiqendra në Arrën

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës. Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 4.5...

Banorët e tokave të përmbytura nga liqeni i Fierzës, ultimatum qeverisë-VIDEO

Banorët e Kukësit kanë protestuar mëngjesin e djeshëm për tokat e përmbytura nga liqeni i Fierzës.