Reportazh për Havzi Nelën në 30 vjetorin e vdekjes /Video

0
522

Kujtojmë njerëzit e mëdhenj të Kukësit!

Nga ekzekutimi me varje tek varri vertikal…

Saga e poetit martir Havzi Nela në egërsinë e kopesë së hienave komuniste nga Fehmi Avdiu e Fatmira Lazaj (e dekoruar nga Bamir Topi) tek Ramiz Alia të cilët vrisnin pa kurrëfarë pendese shqiptarët më të mirë.

Reportazhi u përgatit nga Bekim Lekica, Maliq Morina, në jubileun e 30 vjetorit te ekzekutimit të Havzi Nelës.

Një meritë të veçantë për pushtetin lokal në Kukës si dhe shkrimtarit Petrit Palushi i cili ka shkruar për herë të vërtetën mbi masakrën e kësaj familjeje në Kollovoz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here