Home Featured Kryesore Panairi ushqimor kombëtar, ja si përfaqësohet Kukësit/ Foto

Panairi ushqimor kombëtar, ja si përfaqësohet Kukësit/ Foto

Këto ditë në Tiranë është organizuar panairi ushqimor.

I pranishëm në këtë panair ka qenë edhe qarku i Kukësit me prodhimet e zonës.

Nga prodhimet frutore, si arrat dhe gështenjat, tek mjalti, prodhimet e bulmetit dhe ato të artizanatit kanë qenë disa prej produkteve kuksiane të prezantuara për publikun në Tiranë.

Prodhimet kanë qenë të shumta dhe kanë marrë edhe çmime në këtë panair kombëtar.

Për më shumë, shikoni fotot:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Zyrtarë të Bankës Botërore interes për tunelin e nëndheshëm në Kukës

Përfaqësues të lartë të Bankës Botërore kanë shfaqur interes për qytetin e nëndheshëm të Kukësit pas reportazhit të transmetuar...

Shishtaveci turistik, vendi ku mungojnë investimet strategjike

Për të mbërritur në Shishtavec duhet përshkuar Kanioni i Vanave, unikal në vend për nga bukuritë që i ka...

VIDEO-Njihuni me Kukësin e nëndheshëm, qytetin e nëntokës

Pamje ekskluzive dhe historia për atë që sot quhet Kukësi i nëndheshëm. Gazetari Bujar Muçmata dhe operatori Fatjon Rexha...

VIDEO-2 ditë drejt majës së Jezercës

Alpinistë e turistë eksplorojnë bukuritë e Valbonës. Udhëtimi përfundon me ngjitjen e majës së Jezercës...