Home Featured Kryesore Panairi ushqimor kombëtar, ja si përfaqësohet Kukësit/ Foto

Panairi ushqimor kombëtar, ja si përfaqësohet Kukësit/ Foto

Këto ditë në Tiranë është organizuar panairi ushqimor.

I pranishëm në këtë panair ka qenë edhe qarku i Kukësit me prodhimet e zonës.

Nga prodhimet frutore, si arrat dhe gështenjat, tek mjalti, prodhimet e bulmetit dhe ato të artizanatit kanë qenë disa prej produkteve kuksiane të prezantuara për publikun në Tiranë.

Prodhimet kanë qenë të shumta dhe kanë marrë edhe çmime në këtë panair kombëtar.

Për më shumë, shikoni fotot:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Bes Kallaku dhe komedia e tij ‘Falco’ mbërrin në Kukës

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku ka vendosur që të sjellë në pallatin e kulturës në Kukës ditën...

Kukësi në The Guardian/ Si u ndërtua qyteti nëntokësor në Shqipërinë staliniste

Nga Shaun Walker dhe Fatjona Mejdini Fotot nga Antonio Çakshiri Për thuajse...

Biologu Besnik Hallaçi zbulon një tjetër bimë të rrallë në Kukës-FOTO

Kohët e fundit raportohet se në Shqipëri është identifikuar një nënlloj i ri endemikë për florën! Epimeda e Alpeve...

Tërmet në Kukës, epiqendra në Arrën

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës. Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 4.5...

Banorët e tokave të përmbytura nga liqeni i Fierzës, ultimatum qeverisë-VIDEO

Banorët e Kukësit kanë protestuar mëngjesin e djeshëm për tokat e përmbytura nga liqeni i Fierzës.