Home Featured Kryesore Edi Rama anulon vizitën në Kukës

Edi Rama anulon vizitën në Kukës

Shëtit në të gjithë Shqipërinë, por Edi Rama është tërhequr sërish nga përballja me kuksianët.

Pasi i vendosi doganën në Kalimash, për të paguar çdo ditë në Rrugë e Kombit, kryeministria në fillim të javësh bëri të ditur se Rama e kabineti i tij do të shkonin në Kukës.

Por duket se kjo vizitë është anuluar.

Burime nga Kryeministri bëjnë me dije se mbledhje e qeverisë në Kukës këtë fundjavë është anuluar.

Nuk dihet ende arsyet e këtij vendimi, por duket se Rama ka pasur frikë që të vinte në Kukës, sidomos pas vendimit për të bërë rrugën e Kombit me lekë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Bes Kallaku dhe komedia e tij ‘Falco’ mbërrin në Kukës

Aktori i njohur i humorit Bes Kallaku ka vendosur që të sjellë në pallatin e kulturës në Kukës ditën...

Kukësi në The Guardian/ Si u ndërtua qyteti nëntokësor në Shqipërinë staliniste

Nga Shaun Walker dhe Fatjona Mejdini Fotot nga Antonio Çakshiri Për thuajse...

Biologu Besnik Hallaçi zbulon një tjetër bimë të rrallë në Kukës-FOTO

Kohët e fundit raportohet se në Shqipëri është identifikuar një nënlloj i ri endemikë për florën! Epimeda e Alpeve...

Tërmet në Kukës, epiqendra në Arrën

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës. Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 4.5...

Banorët e tokave të përmbytura nga liqeni i Fierzës, ultimatum qeverisë-VIDEO

Banorët e Kukësit kanë protestuar mëngjesin e djeshëm për tokat e përmbytura nga liqeni i Fierzës.