Home Featured Kryesore Edi Rama anulon vizitën në Kukës

Edi Rama anulon vizitën në Kukës

Shëtit në të gjithë Shqipërinë, por Edi Rama është tërhequr sërish nga përballja me kuksianët.

Pasi i vendosi doganën në Kalimash, për të paguar çdo ditë në Rrugë e Kombit, kryeministria në fillim të javësh bëri të ditur se Rama e kabineti i tij do të shkonin në Kukës.

Por duket se kjo vizitë është anuluar.

Burime nga Kryeministri bëjnë me dije se mbledhje e qeverisë në Kukës këtë fundjavë është anuluar.

Nuk dihet ende arsyet e këtij vendimi, por duket se Rama ka pasur frikë që të vinte në Kukës, sidomos pas vendimit për të bërë rrugën e Kombit me lekë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Zyrtarë të Bankës Botërore interes për tunelin e nëndheshëm në Kukës

Përfaqësues të lartë të Bankës Botërore kanë shfaqur interes për qytetin e nëndheshëm të Kukësit pas reportazhit të transmetuar...

Shishtaveci turistik, vendi ku mungojnë investimet strategjike

Për të mbërritur në Shishtavec duhet përshkuar Kanioni i Vanave, unikal në vend për nga bukuritë që i ka...

VIDEO-Njihuni me Kukësin e nëndheshëm, qytetin e nëntokës

Pamje ekskluzive dhe historia për atë që sot quhet Kukësi i nëndheshëm. Gazetari Bujar Muçmata dhe operatori Fatjon Rexha...

VIDEO-2 ditë drejt majës së Jezercës

Alpinistë e turistë eksplorojnë bukuritë e Valbonës. Udhëtimi përfundon me ngjitjen e majës së Jezercës...