Home Lajme

Lajme

Tërmet në Kukës, epiqendra në Arrën

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës. Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 4.5...

Banorët e tokave të përmbytura nga liqeni i Fierzës, ultimatum qeverisë-VIDEO

Banorët e Kukësit kanë protestuar mëngjesin e djeshëm për tokat e përmbytura nga liqeni i Fierzës.

Në tunelet e Kukësit të nëntokës -FOTO

Nga Ermal Hallaçi Regjimi komunist ka lënë pas gjurmët e tij diçka të cilën e dëshmojnë edhe fotot e mëposhtme...

Bora zbardh Kukësin, si paraqitet gjendja e rrugëve-FOTO

Gjendja e rrugëve nacionale në Qarkun Kukës është paraqitur e qetë. Të gjitha rrugët janë të kalueshme normalisht.

24 orë në Kukës/ Ja çfarë mund të bëni-FOTO

Nëse jeni në kërkim të peizazheve natyrore, ajrit të pastër, si edhe gatimeve karakteristike, Kukësi është vendi ideal...

Ja si e pritën kuksianët Vitin e ri 2020-VIDEO

Ashtu si çdo vit, edhe këtë herë ndërrimi i viteve në Kukës u prit nga qytetarë në shesh.

Nga Prof. Miftar Spahija: Rreth Fjalorit të Tahir Kolgjinit

'Ftoj te gjithe miqte dhe dashamirt ne fb, sidomos te apasionuemit e gjuhe letersise e ne vecanti ato...

Ndërtimi i Aeroportit të Kukësit, do të shpronësohen toka të tjera në Shtiqën

Ndërtimi i Aeroportit të Kukësit do të sjellë zgjerim të territorit aktual. Është Kadastra Shqiptare...