Home Lajme

Lajme

Ja si e pritën kuksianët Vitin e ri 2020-VIDEO

Ashtu si çdo vit, edhe këtë herë ndërrimi i viteve në Kukës u prit nga qytetarë në shesh.

Nga Prof. Miftar Spahija: Rreth Fjalorit të Tahir Kolgjinit

'Ftoj te gjithe miqte dhe dashamirt ne fb, sidomos te apasionuemit e gjuhe letersise e ne vecanti ato...

Ndërtimi i Aeroportit të Kukësit, do të shpronësohen toka të tjera në Shtiqën

Ndërtimi i Aeroportit të Kukësit do të sjellë zgjerim të territorit aktual. Është Kadastra Shqiptare...

Valbona me qendër të re turistike. Ja çfarë ndryshimesh janë bërë /VIDEO

Nga Ermal Hallaçi ‘Pavarësisht problemeve të brendshme politike dhe natyrore nga tërmetet vendi ynë gjatë 2019 dëshmoi se...

FOTO mahnitëse/ Shfrytëzoni diellin dhe borën për një udhëtim të paharrueshëm në Kukës

Majat e Maleve më të larta të Rrethit të Kukësit si Gjallica, Pikëllima, Kallabaku, Maja e Kolesjanit, Guri i...

Situata pas tërmetit, alpinistët kontribuojnë për Shqipërinë/ Video+Foto

Grupi i Alpinistëve të Lybetenit në Ferizaj organizuan të dielën që kaloi, 8 dhjetor, një ngjitje në Malin e...

Kuksiania përzgjidhet në 100 gratë e TechWoman100 në Angli

Një shqiptare është përzgjedhur mes 100 grave që kanë marrë çmimin e rëndësishëm TechWoman në Angli.

Dëme të shumta nga tërmeti edhe në Kukës

Edhe Kukësi është prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Fatmirësisht nuk ka pasur probleme në...