Home Lajme

Lajme

Kukësi, zona që po boshatiset/ Çdo javë ikin 50 qytetarë

Prej më shumë se 3 vitesh qyteti i Kukësit ka filluar të boshatiset. Shumë...

Mbërriti dimri në Kukës, dëbora zbardh Gjallicën

Maja e Gjallicës në Kukës u zbardh nga dëbora, duke dhënë sinjalin e parë të dimrit që pritet të...

VIDEO nga Kruma/ Historia e Hasit dhe lidhja me Gjakovën

Kruma është një vendbanim dhe qendër e komunës Krumë në rrethin e Hasit të Shqipërisë.

Pasuria e Kukësit/ Banori i Shishtavecit gropos 18 ton patate

Fshati Shishtavec i Kukësit njihet për prodhimin e patateve të cilat shpeshherë identifikohen nga konsumatorët për shkak të emrit...

1 vjetori i mashtrimit 3D të Ramës, me kuksianët

Ditën e djeshme ka qenë ‘1 vjetori’ i një postimi të Edi Rama në rrjet, ku hidhte pamje...

Shishtaveci i lënë pas dore nga shteti, emigrantët investojnë në fshatin e tyre

Shishtaveci fshati ndërkufitar i ndodhur 31 km larg nga Kukësi po boshatiset dita-ditës. Është zona me...

Bashkia e Kukësit rrezikon të falimentojë

Bashkia e Kukësit rrezikon falimentin pasi ka 4.7 milion euro borxhe. Kryebashkiaku Safet Gjici...

U sulmua nga ariu, doktor Admir Sinamati jep detaje për gjendjen e Ekrem Onuzit

U sulmua nga ariu paraditen e djeshme, por fatmirësisht bariu 45-vjeçar nga Kukësi, Ekrem Onuzi është në gjendje të...