Home Për Kukësin

Për Kukësin

Në tunelet e Kukësit të nëntokës -FOTO

Nga Ermal Hallaçi Regjimi komunist ka lënë pas gjurmët e tij diçka të cilën e dëshmojnë edhe fotot e mëposhtme...

24 orë në Kukës/ Ja çfarë mund të bëni-FOTO

Nëse jeni në kërkim të peizazheve natyrore, ajrit të pastër, si edhe gatimeve karakteristike, Kukësi është vendi ideal...

Nga Prof. Miftar Spahija: Rreth Fjalorit të Tahir Kolgjinit

'Ftoj te gjithe miqte dhe dashamirt ne fb, sidomos te apasionuemit e gjuhe letersise e ne vecanti ato...

Projekti/ Si zona e Kukësit mund të zhvillohet brenda pak vitesh

Qarku i Kukësit është ndër zonat më të bukura dhe më të pasura në Shqipëri, por paradoksalisht është edhe...

VIDEO histori/ Kur kuksianët u bënë qendër e botës

Një dokumentar qe tregon shumë. Mikpritja Kuksiane për vëllezërit dhe motrat nga Kosova gjatë vitit...

VIDEO nostalgji/ Kur ndërtohej Kukësi i Ri

Kur nderohej Kukesi i ri dhe permbytej Kukesi i vjeter. Në këto video shihet shpërngulja...

108 vite shkolla e parë Shqipe në Lumë

Si sot, 108 vjet më parë me 14 tetor të vitit 1911 u hap shkolla e parë shqipe në...

Foto HISTORIKE-Artizanet e Bicajt

Nji foto e rrallë: Artizanet e Lumës (2 dhjetor 1963) Respekt per ato pak zonja...