Home Turizëm

Turizëm

Çfarë mund të bëni në Kukës? Një prej sporteve, ecje në malin e Gjallicës

Ecje dhe ngjitje janë mënyra më e mirë për t'u bërë njësh me natyrën dhe për ta shijuar atë më së shumë. Duke qenë një...

Turizmi i peisazhit zona e Kukësit nga më tërheqëset

Turizmi i peisazhit, është turizmi më interesant që zhvillohet në botë dhe së fundmi edhe në Shqipëri. Kryesisht, ky turizëm zhvillohet në zonat me...

Foto/ Turizmi rural dhe malor, trendi në rritje i turizmit shqiptar

Në Shqipëri, një prioritet të veçantë në tregun turistik po merr dhe turizmi rural dhe malor. Gjeografia e vendit tonë e jep këtë mundësi,...

Sportet tradicionale të krahinës së Lumës

Alpinizmi Është një sport dimëror mjaft i pëlqyer nga turistët aventurierë. Pllajat e bukura të Novosejt dhe Shishtavecit janë shumë të përshtatshme për zhvillimin e...

VIDEO/ Kryebashkiaku i Tropojës flet për sezonin turistik

Kryetari i Bashkisë së Tropojës Besnik Dushaj ka folur për përgatitjet që po bëhen me rastin e hapjes së sezonit turistik në zonë. Siç dihet,...

Turizmi malor në Kukës, disa nga vendet që mund të vizitoni

Në një lartësi prej 1400 metrash Kroi i Bardhë është vetëm 30 km larg qytetit. Po ashtu edhe Shishtaveci apo Novoseji, që janë vetëm...

FOTO/ Ngjitje, alpinizem e sporte extreme, njihuni me bjeshkët e Bicajt e Kolesjanit

Nje kolazh me foto nga bjeshket e Bicaj dhe Kolesjanit ne Kukes. Qetesi, gjelberim, uje dhe hapesire per tu mbushur me ajer te paster. Nje vend...

VIDEO/ Ja 4 arsyet pse duhet vizituar patjetër Kukësi

Për turizëm sportiv dhe aventurë Kukësi është numri 1 në Shqipëri. 1-Ka Gjallicën, Bicaj dhe Kolesjanin për biçikleta, Drinin dhe Fierzën për lundrim me varka...