Zyrtarë të Bankës Botërore interes për tunelin e nëndheshëm në Kukës

Përfaqësues të lartë të Bankës Botërore kanë shfaqur interes për qytetin e nëndheshëm të Kukësit pas reportazhit të transmetuar...

Shishtaveci turistik, vendi ku mungojnë investimet strategjike

Për të mbërritur në Shishtavec duhet përshkuar Kanioni i Vanave, unikal në vend për nga bukuritë që i ka...

Latest Posts

Zyrtarë të Bankës Botërore interes për tunelin e nëndheshëm në Kukës

Përfaqësues të lartë të Bankës Botërore kanë shfaqur interes për qytetin e nëndheshëm të Kukësit pas reportazhit të transmetuar...

Shishtaveci turistik, vendi ku mungojnë investimet strategjike

Për të mbërritur në Shishtavec duhet përshkuar Kanioni i Vanave, unikal në vend për nga bukuritë që i ka...

VIDEO-Njihuni me Kukësin e nëndheshëm, qytetin e nëntokës

Pamje ekskluzive dhe historia për atë që sot quhet Kukësi i nëndheshëm. Gazetari Bujar Muçmata dhe operatori Fatjon Rexha...

VIDEO-2 ditë drejt majës së Jezercës

Alpinistë e turistë eksplorojnë bukuritë e Valbonës. Udhëtimi përfundon me ngjitjen e majës së Jezercës...

Popular Categories

Zyrtarë të Bankës Botërore interes për tunelin e nëndheshëm në Kukës

Përfaqësues të lartë të Bankës Botërore kanë shfaqur interes për qytetin e nëndheshëm të Kukësit pas reportazhit të transmetuar...

Shishtaveci turistik, vendi ku mungojnë investimet strategjike

Për të mbërritur në Shishtavec duhet përshkuar Kanioni i Vanave, unikal në vend për nga bukuritë që i ka...

VIDEO-Njihuni me Kukësin e nëndheshëm, qytetin e nëntokës

Pamje ekskluzive dhe historia për atë që sot quhet Kukësi i nëndheshëm. Gazetari Bujar Muçmata dhe operatori Fatjon Rexha...

VIDEO-2 ditë drejt majës së Jezercës

Alpinistë e turistë eksplorojnë bukuritë e Valbonës. Udhëtimi përfundon me ngjitjen e majës së Jezercës...

Foto HISTORIKE-Artizanet e Bicajt

Nji foto e rrallë: Artizanet e Lumës (2 dhjetor 1963) Respekt per ato pak zonja...
17,080FansLike
66,875FollowersFollow
13,800SubscribersSubscribe

Gadget Score

82%
Samsung Galaxy S9
65%
One Plus 6
87%
iPhone X
72%
Xiaomi Mi 8
84%
Xiaomi Mi 8

Instagram

Must Read Stories

Destinations

Malta
mist
5.6 ° C
10 °
2.8 °
100 %
0.8kmh
40 %
Mon
17 °
Tue
13 °
Wed
16 °
Thu
11 °
Fri
9 °

Liqeni i Kukësit si mundësi atraksioni turistik për disa sporte

Liqeni i Kukësit mund të kthehet në një atraksion turistik. Megjithëse ka një sipërfaqe të konsiderueshme, një mundësi e tillë deri tani nuk i...

Tingujt e saj, shoqërojnë gëzimet tona

Tingujt e lodrës/tupanit, e lëvizjet dinamike dhe me ledha të valleve pasqyrojne pasurine shpirtërore të popullit tonë. Vallet e Lumës, ashtu sikurse edhe ato të...

Djemtë e Breg Lumit nuk e harrojnë vendin e tyre, ndërtojnë rrugën-FOTO

Kanë ikur në emigracion prej vitesh dhe sa herë vijnë tek shtëpitë e tyre, e gjejnë rrugën po njësoj, të shkatërruar dhe pa investime. Duke...

Boza e shijshme, vlerat dhe historia e pijes origjinale kuksiane

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por historia e kësaj pijeje, nuk do...

Sofra Dardane, Tropoja 3 ditë qendra e muzikës folklorike e tradicionale/ VIDEO

Si çdo vit edhe si vjet në edicion e 17 e Sofrës Dardane në Tropojë po marrin pjesë grupe artistike nga te gjitha trevat...

Kukësi, simbol i zanafillës së jetës dhe mikpritjes

Qyteti i Kukësit pozicionohet në verilindje të Shqipërisë. “Kukësi i Ri” është vendosur në këmbët e malit të Gjallicës, rreth 2400 mbi nivelin e...

Shijoni shtegun Shishtavec, Guri Mëngjesit, Maja Kallabakut, Liqeni Novosej/ VIDEO-FOTO

Një grup vizitoresh prej 45 vetë organizuar nga Shoqata Bjeshkatare ‘Gjilani’ Kosovë nën shoqërimin e guidës Ermal Q. Hallaçi, vizituan Parkun Natyror Korab Koritnk,...

Çfarë mund të bëni në Kukës? Një prej sporteve, ecje në malin e Gjallicës

Ecje dhe ngjitje janë mënyra më e mirë për t'u bërë njësh me natyrën dhe për ta shijuar atë më së shumë. Duke qenë një...

Popular Recipes

Zyrtarë të Bankës Botërore interes për tunelin e nëndheshëm në Kukës

Përfaqësues të lartë të Bankës Botërore kanë shfaqur interes për qytetin e nëndheshëm të Kukësit pas reportazhit të transmetuar...

Shishtaveci turistik, vendi ku mungojnë investimet strategjike

Për të mbërritur në Shishtavec duhet përshkuar Kanioni i Vanave, unikal në vend për nga bukuritë që i ka...

VIDEO-Njihuni me Kukësin e nëndheshëm, qytetin e nëntokës

Pamje ekskluzive dhe historia për atë që sot quhet Kukësi i nëndheshëm. Gazetari Bujar Muçmata dhe operatori Fatjon Rexha...

VIDEO-2 ditë drejt majës së Jezercës

Alpinistë e turistë eksplorojnë bukuritë e Valbonës. Udhëtimi përfundon me ngjitjen e majës së Jezercës...